32° Açık

Sarıgül: Oğan’ın Kılıçdaroğlu’nu destekleme eğilimi yüksek

Gündem - Mayıs 18, 2023 11:12 am A A
CHP listesinden Erzincan 1. sıra milletvekili adayı olan ve seçilen Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül, katıldığı Sözcü TV canlı yayınında seçime ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seçimlerin ikinci tura kalmasını değerlendiren Sarıgül, ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme eğiliminin yüksek olduğunu aktardı.

‘HAYAT BAZEN SİZİ DE SARIGÜL GİBİ ŞİŞLİ’DEN ERZİNCAN’A GETİRİR’

Sinan Oğan’a çağrıda bulunan Sarıgül şu ifadeleri kullandı: “Sayın Sinan Oğan ile bir dostluğumuz var. Son bir yılda 5-6 kez kendisi ile sohbet etme imkanım oldu. Türkiye’nin siyasal, sosyal ve ekonomik sorunları üzerine gerçekten çok önemli bir görüş alışverişimiz oldu. O görüş alışverişimize geçmiş dönem bakanlarımızdan birçok önemli isim de katıldı ve çok önemli katkıları oldu. Hayat şöyle bir şey; hayat bazen sizi üzer, bazen yorar, bazen sizi duygulandırır. Bazen sizi de Mustafa Sarıgül gibi Şişli gibi bir yerde uzunca yıllar siyaset yapmışınız. Hayat sizi Erzincan’a getirir. Hayat sizi 32 yıl sonra da tekrar parlamentoya taşır. Türkiye’nin en genç vekili olarak seçilmiştim. Şimdi 32 yıl sonra tekrar parlamentoda olacağım.

‘EĞİLİMİNİN YÜKSEK OLDUĞUNU GÖRÜYORUM’

Sinan Oğan çok değerli bir akademisyen, çok değerli bir devlet adamı özelliklerine sahip ve gerçekten de önemli bir başarı elde etti. Benim Sinan Oğan başkanımızdan cumhurbaşkanı adayımızdan ricam hissi davranmasın. Kendine yakışan kararı vereceğine ben inanıyorum. Benim önsezim, vicdanım, merhamet duygularım Sinan Oğan’ın iyi bir karar vereceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme konusunda da eğiliminin yüksek olduğunu görüyorum. Birkaç konuda Kılıçdaroğlu ile farklı görüşleri var ama geneline baktığımız zamanda Atatürk milliyetçiliği konusunda Alparslanlar, Fatih Sultan Mehmetler konusunda da özellikle ekonominin düzlüğe çıkması, ekonomik milliyetçilik konusunda devletimizin yönetilmesinde liyakat konusunda da Sinan Oğan ile Kılıçdaroğlu’nun görüşleri çok örtüşüyor. Ben Sinan Oğan’ın yakaladığı bu önemli, bu değerli olan başarısını iyi bir şekilde değerlendireceğine inanıyorum. Bunu kendisi ile konuşarak değil, bir bilgiye dayanarak değil ama bunu Sinan Bey’i tanıyan, bir seveni olarak da benim duygularım bunu ifade ediyor.”

Gündem - 11:12 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.